Pemasangan Tinted Rumah Lembah Klang & Selangor | Ckool Window Film Malaysia

Ckool Window Film
Promosi Pemasangan Kediaman Lembah Klang & Selangor
RM 4 – RM 5 / Kps Siap PasangPakej 1 Rumah Dari RM 799

Tolak 99% Haba & Silau Panas Cermin Rumah Anda.

Tolak bahang matahari terik & nikmati privasi siang hari. Kadar terus kilang serendah RM 4 – RM 5 / kps siap pasang atau pakej lengkap 1 rumah dari RM 799.

Pemasangan Tinted Rumah Kediaman Ckool
Pilihan Utama Pemilik KediamanPemasangan Tinted Rumah Kediaman Ckool
1 / 9
Ingin sebut harga bertulis?Isi borang di bawah
99%Penolakan Inframerah (IRR)
99%Sekatan Sinar UV
-8°CPenurunan Bahang Panas
10 ThnWaranti Tulen Kilang
Galeri Lapangan Terkini

Hasil Pemasangan Ckool di Lembah Klang

Pemasangan Teres 2 Tingkat Setia Alam
Teres 2 Tingkat • Setia AlamTurun 6°C Serta-Merta
Pemasangan Kondominium Cyberjaya
Kondominium • CyberjayaPrivasi Siang Hari 100%
Sliding Door Kaca Penuh Subang Jaya
Sliding Door • SubangAnti-Silau 85% Lembut
Semi-D Banglo Shah Alam
Semi-D • Shah AlamSputtered Metal Guard
4.9 / 5.0 (250+ Ulasan Pemilik Rumah di Lembah Klang)
✓ Percuma Ukur & Demo Meter Haba di Rumah Anda
Kawasan Liputan Juruteknik:Shah Alam•Subang Jaya & USJ•Petaling Jaya•Cyberjaya & Putrajaya•Bangi & Kajang•Setia Alam & Klang•Kuala Lumpur
Fokus Harga Mampu Milik & Telus

Kadar Terus Kilang. Jimat Poket Tanpa Kompromi Kualiti.

Dapatkan perlindungan haba suria gred komersial pada kadar paling berpatutan di Lembah Klang. Tiada komisen ejen atau kos tersembunyi.

RM 4 – RM 5 / kps

Harga Terus Kilang

Tiada orang tengah atau ejen pihak ketiga. Anda membayar kadar terus dari pembekal kilang Ckool dengan penjimatan sehingga 40%.

Jimat sehingga 40%
Pakej Jimat Lengkap

Pakej Rumah Dari RM 799

Lengkap 1 kediaman (sliding door, ruang tamu & bilik tidur). Harga bersih siap pasang profesional tanpa sebarang caj tambahan.

Siap upah pasang & kemas
RM 0 Kos Pendahuluan

Ukur Cermin & Ujian Percuma

Juruteknik hadir ke rumah ukur saiz sebenar dan bawa meter penguji haba fizikal. 100% percuma tanpa sebarang paksaan beli.

Tiada deposit atau komitmen
Waranti Sehingga 10 Tahun

Jaminan Kualiti Kilang

Bukan filem murah yang bertukar ungu atau bergelembung. Filem tahan cuaca ekstrem dengan jaminan gantian rasmi kilang jika bermasalah.

Sijil waranti rasmi kilang
Ingin tahu anggaran tepat kos cermin rumah anda?Hantar ukuran anggaran atau pelan rumah di WhatsApp untuk sebut harga segera dalam 15 minit.
Prestasi Terma & Optik

Sains penolakan haba untuk kediaman tropika.

Kaca standard tanpa lapisan pelindung membenarkan sehingga 85% radiasi suria menembusi ke ruang santai anda.

Penolakan Haba Inframerah 99%
Penurunan 5–8°C
01Prestasi Terbukti

Penolakan Haba Inframerah 99%

Menapis 99% radiasi haba inframerah (IRR). Suhu ruang tamu turun 5–8°C serta-merta.

Penjimatan Bil Elektrik Aircond
Sehingga 30% Lebih Jimat
02Prestasi Terbukti

Penjimatan Bil Elektrik Aircond

Bilik mencapai suhu sejuk 2x lebih pantas. Kompressor bekerja lebih ringan & jimat elektrik sehingga 30%.

Sekatan 99% Sinar Ultraungu
Perlindungan Perabot Penuh
03Prestasi Terbukti

Sekatan 99% Sinar Ultraungu

Menghalang 99% sinar UV punca utama sofa merekah, lantai kayu merekah & langsir pudar warna.

Privasi Siang Hari Tanpa Langsir
One-Way Daytime Privacy
04Prestasi Terbukti

Privasi Siang Hari Tanpa Langsir

Cermin memantulkan pandangan dari luar, manakala dari dalam anda menikmati panorama lapang & terang.

Simulator Ketelusan Cahaya (VLT)

Pilih tahap kegelapan & privasi yang ideal.

Tukar antara perspektif pemandangan dari dalam rumah dan pantulan privasi dari luar rumah.

Simulasi Visual Tinted Ckool
Perspektif Dalaman: VLT 30%Tolak 92% Haba

Keseimbangan sempurna antara pencahayaan semula jadi dan ketenangan visual ruang dalaman.

Spesifikasi Rasmi

VLT 30% • Sederhana Gelap (Neutral Charcoal)

Pilihan seimbang paling popular untuk ruang tamu teres dan kondominium.

Ketelusan Cahaya (VLT)30%
Penolakan Sinar Inframerah92%
Sekatan Sinar Ultraungu99%
Pengurangan Silau Mata70%

Juruteknik kami membawa kit sampel fizikal semasa sesi lawatan ukur.

Harga Telus Siap Pasang

Pakej promosi kediaman lengkap.

Kadar telus serendah RM 4 – RM 5 / kaki persegi atau pakej lengkap 1 rumah. Termasuk upah juruteknik terlatih dan kad waranti rasmi kilang.

Kadar Terus Kilang

Kadar Promosi: RM 4.00 – RM 5.00 / Kaki Persegi (kps)

Termasuk bekalan filem tulen, upah juruteknik pakar & jaminan waranti 5–10 tahun. Tiada caj tersembunyi.

Pintu Sliding Door~50–70 kps
RM 250 – RM 350 / anggaran

Sliding door 2 hingga 3 panel ruang tamu menghadap balkoni atau porch.

Tingkap 1 Bilik Tidur~30–45 kps
RM 150 – RM 220 / anggaran

Set tingkap casement 2–3 panel di bilik tidur utama atau bilik anak.

Pakej 1 Rumah PenuhFull Solution
Dari RM 799 (Diskaun Pakej)

Sliding door + kesemua bilik tidur + dapur siap pasang & sijil waranti kilang.

Tak pasti saiz tepat tingkap rumah anda?Juruteknik kami hadir ukur & kira kps percuma di rumah anda di seluruh Lembah Klang!
Pakej Kondominium & Apartment
Jimat RM 500

Pakej Kondominium & Apartment

Kediaman High-Rise (900 – 1,200 kps)

RM 799RM 1,299/ pakej penuh
Keluasan Liputan:Ruang Tamu + Master Bedroom + 2 Bilik Tidur
  • Penolakan Haba Inframerah (IRR) sehingga 80%
  • Halang 99% Sinar UV (Cegah perabot & langsir pudar)
  • Privasi Siang Hari (One-Way Daytime Privacy)
  • Pemasangan profesional siap dalam 3–4 jam
  • Sijil waranti kilang 5 tahun
Atau dapatkan sebut harga terperinci
Pilihan Paling Ramai Pemilik Rumah
Pakej Rumah Teres 1 & 2 Tingkat
Jimat RM 600

Pakej Rumah Teres 1 & 2 Tingkat

Pilihan Standard Kediaman Landed (Full House Solution)

RM 1,099RM 1,699/ pakej penuh
Keluasan Liputan:Ruang Tamu, Sliding Door, Dapur & Kesemua Bilik
  • Penolakan Haba Ekstrem Nano Ceramic sehingga 90%
  • Halang 99% Sinar UV & Kurangkan Silau Sehingga 82%
  • Jimat penggunaan elektrik aircond sehingga 30%
  • Kombinasi privasi ruang tamu & jernih di bilik pilihan
  • Jaminan komprehensif 7 hingga 10 tahun (Anti-Gelembung & Pudar)
Atau dapatkan sebut harga terperinci
Pakej Banglo & Supreme Sputter
Jimat RM 800

Pakej Banglo & Supreme Sputter

Kediaman Semi-D, Banglo & Glass Facade

RM 1,499RM 2,299/ pakej penuh
Keluasan Liputan:Kediaman Berkeluasan Besar & Tingkap Ketinggian Penuh
  • Teknologi Sputtered Logam Berbilang Lapisan (Multi-layer Sputter)
  • Penolakan Haba Tertinggi Industri (IRR 99%, TSER 84%)
  • Kekuatan cermin sekuriti 4mil (Tahan hentakan & cegah cermin berkecai)
  • Pengekalan kejernihan optik kristal tanpa distorsi
  • Waranti platinum 10 tahun penuh
Atau dapatkan sebut harga terperinci
Galeri Kerja Lapangan

Hasil pemasangan kediaman sebenar.

Setiap projek dipasang oleh juruteknik profesional Ckool mengikut piawaian kemas tanpa debu.

Pemasangan Tinted Setia Alam

Setia Alam, Selangor

Teres 2 Tingkat • Siri Nano Ceramic

Pemasangan Tinted Cyberjaya

Cyberjaya & Putrajaya

Kondominium • One-Way Privacy Shield

Pemasangan Tinted Banglo Shah Alam

Shah Alam, Selangor

Banglo • Supreme Sputtered Metal Guard

Pemasangan Tinted Subang Jaya

Subang Jaya, Selangor

Pintu Sliding Kaca Penuh • Anti-Silau 85%

Pemasangan Tinted Petaling Jaya

Petaling Jaya, Selangor

Living Hall Corner • Kawalan Terma Ekstrem

Pemasangan Tinted Bangi

Bangi & Kajang

Kediaman Semi-D • Safety Film 4mil

Pengalaman Pemilik Rumah

Ulasan jujur pelanggan kami.

Lebih 1,500 kediaman di Lembah Klang kini menikmati keselesaan suhu sejuk dengan filem Ckool.

Suhu ruang tamu turun 6°C serta-merta

"Tingkap kondo saya betul-betul menghadap matahari petang. Sebelum ini petang macam ketuhar. Lepas pasang Ckool Nano Ceramic, bilik terus sejuk dan bil letrik bulan lepas turun hampir RM90."

En. Mohd Faizal

Kondominium Cyberjaya • High-Rise Menghadap Matahari Petang

Ujian meter haba dibuat depan mata

"Pasukan Ckool bawa alat penguji haba infra sebelum pasang untuk buktikan perbezaan. Dari luar rumah nampak kemas dan jiran tak nampak ke dalam, tapi dari dalam pemandangan keluar sangat lapang dan terang."

Pn. Siti Sarah

Teres 2 Tingkat, Setia Alam • Sliding Door Ruang Tamu & Bilik

Lantai kayu dan perabot terlindung

"Lantai timber flooring saya dah mula pudar sebelum ini sebab terik matahari. Pasang siri Sputter Metal Ckool terus selesaikan isu silau dan panas, siap ada waranti rasmi 10 tahun untuk jaminan kualiti."

Dr. Azman

Semi-D, Seksyen 7 Shah Alam • Kediaman Kaca Penuh

Hubungi Pakar Kami

Dapatkan sebut harga & jadualkan sesi ukur percuma.

Pasukan teknikal Ckool bersedia membantu anda memilih gred filem yang paling tepat mengikut orientasi cahaya matahari kediaman anda.

Konsultasi WhatsApp Terus

Respon pantas daripada juruteknik bertauliah

Tiada sebarang yuran ukuran atau komitmen wajib membeli
Demonstrasi ujian meter haba fizikal dijalankan di hadapan anda
Pilihan siri lengkap Nano Ceramic, Sputter Metal & Safety Film

Borang Anggaran & Temujanji Ukur

Isi maklumat ringkas untuk membolehkan juruteknik kami menyediakan anggaran awal dalam 15 minit.

100% Percuma tanpa komitmen. Data anda dilindungi & tiada spam.
Soalan Lazim

Jawapan untuk persoalan pemilik rumah.

Tidak sama sekali. Ckool menawarkan spektrum ketelusan cahaya dari 20% (gelap privasi), 30% (paling seimbang), hingga 70% (ultra jernih). Siri Nano Ceramic kami mampu menolak sehingga 90% haba tanpa menggelapkan rumah atau mengorbankan pencahayaan semula jadi.
Ukur & Demo PercumaKadar Dari RM 4 / kps